Historia strojów Arsenalu Londyn jest dosyć długa, za początek historii strojów można uznać roku 1895. W roku tym do klubu dołączyli zawodnicy Nottingham Forest, którzy przywieźli ze sobą swoje koszulki klubowe a Arsenal znany wtedy, jako Woolwich Arsenal był wtedy biednym klubem nie miał pieniędzy na dodatkowe koszulki dla nowych piłkarzy. Nowi piłkarze napisali wiec prośbę do dawnego klubu o parę nowych koszulek i piłkę, a Ci ją spełnili. Arsenal zdecydował się na używanie tych samych barw, głównie ze względów finansowych. Pierwsze koszulki Arsenalu były czerwone, miały długi rękaw, kołnierzyki oraz guziki. Spodenki miały kolor niebieski, natomiast skarpetki biały. Zanim klub przyjął te stroje, jako swoje oficjalne testował jeszcze przez krótki okres czerwono-niebieskie paski, ale nie zdały one egzaminu.
W 1925 roku za sprawą nowego trenera Arsenalu klub przyjął czerwone koszulki z białymi rękawami, jako swoje oficjalne. Producentem koszulek została firma Bubka. Arsenal pierwszy raz zagrał w nowych koszulkach w meczu przeciwko Liverpoolowi w 1933roku. Zespół kanonierów przegrał wtedy 0:1. W 1938 roku po raz pierwszy na koszulkach pojawiły się numery zawodników.
W 1950 roku w finałowym meczu Pucharu Anglii przeciw Liverpoolowi zespoły musiały zagrać w innych koszulkach niż oficjalne. Menadżer Arsenalu zaproponował koszulki w pomarańczowo-złotym kolorze, które używane były w późniejszym czasie, jako stroje wyjazdowe. Następnie kolor tych koszulek został zmieniony na żółty a później niebieski.
W latach ’60 wprowadzono koszulki bawełniane wzorowane na koszulkach rugby. W latach ’70 pojawił się na koszulkach herb klubu, czyli armata a później pojawiło się na nich nawet logo sponsora, firmy Umbro.
W 1982 roku głównym sponsorem klubu była firma JVC, przez co jej logo pojawiło się na koszulkach Arsenalu. Zdecydowanie najgorszymi koszulkami w historii klubu były te z lat 1991-1993.
W 1995 roku oficjalnym sponsorem koszulek klubowych została firma Nike, która produkuje koszulki Kanonierów po dziś dzień.
W 2006 roku sponsorem klubu została firma Fly Emirates i to jej logo widnieje na koszulka Arsenalu aż do 2014 roku.